Парша — це грибкове захворювання,  яке у садах України є одним з найпоширеніших. Хвороба уражує всі зерняткові культури та  проявляється темними плямами на листі, плодах і пагонах, що призводить до зниження якості та кількості врожаю.

Хоча парша може вражати різні плодові культури, кожна рослина має свій унікальний патоген. Наприклад, збудник парші кісточкових культур не становить загрози для яблунь, і навпаки, тому кожна культура потребує індивідуального підходу в захисті.

Прояви парші на листі та плодах яблуні

Стратегія боротьби з паршею – це багатоетапна обробка протягом усього сезону, що включає  ранньовесняну, під час цвітіння та осінню обробку після збирання врожаю.
З осені, на листі та молодих пагонах, в місцях ураження формуються тіла збудників парші – псевдотеції, в яких навесні дозрівають сумкоспори, котрі є первинним джерелом інфекції.

Досвідчені садівники знають, що парша присутня на деревах у всіх садах, незалежно від того, яка система захисту була застосована. Навіть якщо візуально ми бачимо, що лист чистий, парша може зберігатись на гілках та бруньках, закладених на наступний рік, тому навесні знову атакує дерева. Щоб запобігти цьому, рекомендуємо подбати про захист ще з осені.

Коли проводити осінній обробіток від парші?

Оптимальний час – після збору врожаю до появи перших заморозків. В цей період дерева готуються скинути листя, яке уражене паршею та буде зберігати інфекцію до весни, на грушах парша також може зимувати на молодих пагонах та бруньках, тому важливо знищити зимуючу стадію парші (псевдотеції) ще з осені і таким чином зменшити ризик інфікування весною.

Які препарати від парші обрати та з якими нормами витрати?

Артемікс®, КС

Єдиний в Україні фунгіцид на основі двох форм міді для захисту від грибкових і бактеріальних хвороб!

Топсін®-М, ЗП

Японський фунгіцид системної дії проти широкого спектру захворювань!

Топсін-М – 10-20 гр + Артемікс – 25 мл + 10 літрів води = 100 м2 (1 сотка).

АРТЕМІКС – новий фунгіцид, який має у своєму складі гідроксид та оксихлорид міді, що забезпечує найкращу дію на збудників хвороб.

Гідроксид міді швидко вивільняє іони міді, чим забезпечує потужну стартову дію на патоген. Водночас оксихлорид міді за рахунок подовженого й поступового вивільнення іонів міді надає фунгіциду пролонговану захисну дію. Препарат має чудову розчинність, покращене покриття поверхні листя та гарну змішуваність з іншими препаратами.

Можлива комбінація препаратів, які вже давно відомі для багатьох садівників:

Медян Екстра 350 SC

Високоефективний фунгіцид контактної дії проти грибкових та бактеріальних хвороб!

Топсін®-М, ЗП

Японський фунгіцид системної дії проти широкого спектру захворювань!

Топсін-М – 10-20 гр + Медян Екстра – 20-30 мл + 10 літрів води = 100 м2 (1 сотка)

Проводьте обробку дерев вдень у суху погоду, коли температура повітря не нижче +5°C, щоб забезпечити максимальну ефективність препаратів.

Застереження!

Не застосовувати в суміші із продуктами, що містять фосфати (наприклад, монокалій фосфат).

Порада!

Після опадання листя рекомендуємо використовувати 5% розчин карбаміду (500 гр/10 л води) для швидшого розкладання листя. Обробку карбамідом проводити слід як окреме обприскування, не змішуючи з мідьвмісними препаратами.

Осіння обробка яблунь та груш від парші допоможе захистити ваші дерева від шкідливих патогенів, покращити їхнє здоров’я і забезпечити кращий урожай у наступному році. Проводьте обробку своєчасно, дотримуйтеся вказаних пропорцій та рекомендацій, зазначених в інструкціях!

Залишити відповідь