Білокрилка (Aleyrodidae) – небезпечний шкідник, який завдає значної шкоди овочевим, плодовим і декоративним культурам. В Україні найпоширенішими є три види білокрилки: теплична, капустяна та тютюнова.
Особливості розвитку білокрилки
Життєвий цикл білокрилки залежить від температури повітря і включає кілька стадій: яйця, личинки, імаго (доросла стадія). Висока вологість і температура від +20 до +30 °C сприяють швидкому розмноженню. Наприклад, за температури 28–30 °C цикл розвитку триває лише 18–20 днів. Личинки та дорослі особини висмоктують соки, спричиняючи пригнічення росту рослин і зниження врожайності.
Методи боротьби з білокрилкою:
Агротехнічні заходи
Хімічний захист
(бупрофезин) – спричиняє загибель личинок в момент линьки та призводить до нежиттєздатності яєць, які відкладають дорослі комахи.
(ацетаміприд) – ефективно знищує дорослих комах і личинок, а також проявляє непряму овіцидну дію, ліквідуючи личинок під час їх виходу з оброблених яєць.
(флонікамід) – завдяки сильній системній та трансламінарній дії препарат швидко розповсюджується по листу, забезпечуючи тривалий і надійний захист.
Ротація діючих речовин
Для запобігання резистентності використовуйте препарати з різними діючими речовинами, не більше двох разів за сезон. Забезпечте рівномірне нанесення препаратів на всю поверхню рослин, особливо нижню сторону листя.
Комплексний підхід до боротьби з білокрилкою, що включає агротехнічні, біологічні та хімічні заходи, дозволяє мінімізувати втрати врожаю і запобігти масовому поширенню білокрилок.
Застереження!
Не змішуйте засіб для фізичного контролю шкідників Сілкер, КЕ з будь-якими ад’ювантами (прилипачами), особливо для покращення змочування.
Порада!
Для покращення покриття рослин та прискорення стартової дії на шкідників рекомендуємо додавати у бакову суміш з інсектицидами ад’ювант-розповсюджувач СКАБА (5 мл на 10 л води).